Markalarımız

Söke Un

Mersal

Olivin Zeytincilik

Çevikler Un

Bens

Fıstık Dünyası

File Gıda

Hekimoğlu Un

Adnan Unları

Furisan

Sunar Grup

Katsan - OVALETTE

Gıdacıbaşı

Ertuğrul Helva Pekmez

Ertuğrul Gıda Sanayii, 1966 yılında, Hasan Ertuğrul tarafından Bursa' nın Mustafakemalpaşa ilçesinde susam, tahin ve tahin helvası üretmek amacı ile küçük bir işletme olarak üretime başlamıştır. Başlangıçta perakende satış yapan kuluşumuz ilk 10 yılın sonunda toptan satışa ağırlık vermiştir.

 

Kaliteli Üretim ve düzenli servisleri ile müşterilerinin beğenisini kazanan kuruluşun mevcut 250 metrekare işletmesinin üretime cevap vermediği için 1994 yılında 1500 metrekare olan yeni üretim binasına taşınmıştır.

 

Yönetim Kurulu Başkanlığını Kamil Ertuğrul' un sürdürdüğü Ertuğrul Gıda Sanayii ürün güvenliğini sağlamk maksadıyla ilgili tüm ulusal / uluslararası mevzuat ve standartlarda yer alan sorumluluk ve yasal yükümlülükleri yerine getirmek adına, uluslararası kabul gören ISO 22000 gıda güvenliği yönetim sistemini uygulamayı benimsemiş ve söz konusu sistem için gerekli tüm şartları sağlamayı kabul etmiştir.

 

Kuruluşu yasal mevzuat ve müşterilerin talep ettiği mikrobiyolojik, fiziksel ve kimyasal testlere uygun olarak üreteceği ürünlerin, sağlıklı ve kaliteli girdiler ile, hijyen kurallarına uygun koşullarda üretilmesini, depolamasını, nakliyesini ve servisini sağlayarak müşterilerine sağlıklı ve kaliteli ürünler sunmayı ve bu amaçla işlemlerini ve işletmesini sürekli geliştirmeyi amaç edinmiştir.