File Gıda

Endüstriyel kuruyemiş sektörünün öncü firmalarından olan FGS Gıda ve File Gıda, 2000 yılının başlarına kadar pastacılık sektörüne hizmet etmiştir. O dönemden sonra bugüne kadar yaptığı teknolojik yatırımlar sayesinde bisküvi, çikolata, dondurma, helva ve lokum sektörlerinde varlığını hissettirmeye başlamıştır.

 

Bugün ise gıda sektörünün başarılı firmalarının tedariğini başarıyla yerine getirmektedir. Kurtköy de bulunan 4000 m2 si kapalı toplamda 6000m2 fabrikasıyla üretimi son derece modern ve hijyen koşullarda her  sene kapasitesini artırarak üretimine devam ettirmektedir. Yurtiçi pazarında koydugu hedefleri birbir  gerçekleştiren FGS Gıda ve File Gıda kendisine yeni hedef  olarak yurtdışı pazarını secmiştir.

 

FGS ürünleri ne kadar doğal?

 

Bilindiği üzere kuruyemiş doğal kaynaklı ürünlerdir,dolayısıyla da besin değerleri yüksektir.Şirketimiz hammadde girişinde yaptığı analizlerle insan sağlığına uygun olan ürünleri üretimde kullanır.Üretim sırasında ,hiçbir katkı maddesi kullanmadan ürünlerini işlemektedir. Bu sayede tüketicilerimiz %100 doğal sağlıklı ürünler kullanma imkanı bulmaktadırlar.

 

Ürünlerimiz hammadde girişinden çıkışına kadar ISO 22000 sisteminin standartlarına göre üretilmektedir. Son teknolojiye sahip olan üretim hattımızın eğitilmiş ve konusunda uzman çalışanlarımızla FGS ürünleri kalite bakımından en üst seviyede tutulmaktadır.

 

Bilindiği üzere kuruyemiş denilince ilk olarak aklımıza çerezlik(tuzlanmış)ürünler gelir ;Kavrulmuş tuzlu Antep fıstığı , kavrulmuş tuzlu yer fıstığı …vs..Endüstriyel kuruyemiş ise ;nihai tüketiciye ulaşmadan evvel işlem gören tuzsuz kavrulmuş veya çiğ bütün ve bu ürünlerin parçalanmış şeklinde bulunan ürünlerdir. Kısaca hammadde sınıfına koyabiliriz. Örnek olarak fıstıklı tablet çikolatanın içinde bulunan kavrulmuş Antep fıstık içi buna bir örnektir.

Söke Un

Mersal

Olivin Zeytincilik

Çevikler Un

Bens

Fıstık Dünyası

File Gıda

Hekimoğlu Un

Adnan Unları

Furisan

Sunar Grup

Katsan - OVALETTE

Gıdacıbaşı

Sizin İçin Seçtiğimiz Ürünler